Для утримання домашніх тварин у здоровому стані, необхідно дотримуватись профілактичних заходів. Одним із превентивних методів боротьби з інфекційними захворюваннями є вакцинація. Щеплення роблять або здорового організму за допомогою сироватки, приготовленої з крові інших імунізованих тварин, яка містить речовини, що знищують хворобу. Або використовується вакцина, зроблена з знешкоджених (ослаблених) живих зародків хвороби, які стимулюють організм на вироблення імунітету. Існує безліч вакцин, як імпортних, так і вітчизняних (при цьому деякі вітчизняні вакцини не поступаються якістю імпортним). Вакцини можуть бути одновалентними, тобто такими, що містять збудника якогось одного захворювання, або полівалентними, в яких присутні збудники декількох захворювань. Після щеплення тварин слід деякий час спостерігати за їхнім станом та за необхідності звертатися до ветлікаря.

Щеплення собакам

Найнебезпечніші та найпоширеніші інфекційні захворювання собак: сказ, парвовірусний та коронавіруний ентерит, чумка (чума м’ясоїдних), гепатит, лептоспіроз. Більшість власників у теплу пору року активно гуляють із собаками у парках та посадках, вивозять своїх вихованців на дачу. Таким чином, збільшується ймовірність зустрічі собаки, що гуляє, з хворою твариною. Не щеплене цуцуня не можна вигулювати навіть протягом декількох хвилин або на руках. Перше щеплення проводиться у віці 2-х місяців, а потім через 1 місяць проводять ревакцинацію. За 7-10 днів до щеплення необхідно провести профілактичну обробку проти гельмінтів та бліх. Зверніть увагу, що щепити можна лише здорових тварин.

Терміни вакцинації собак:

  1. Перша вакцинація в 2 місяці (чума, інфекційний гепатит, парагрип, аденовірус, коронавірус, парвовірус, лептоспіроз) з ревакцинацією через 3 тижні; Щеплення від сказу виконується починаючи з 3-х місячного віку.
  2. Друга вакцинація – після досягнення 1 року. У деяких випадках вакцинація від сказу виконується після зміни зубів віком 5-8 місяців.

Надалі ревакцинацію достатньо проводити один раз на рік.

Графік вакцинації собак
2 місяця чума
інфекційний гепатит
парагрип
аденовірус
коронавірус
парвовірус
лептоспіроз
Ревакцинація

через 3 тижні після першого щеплення

Ті ж щеплення, що й у 2 місяці
Щеплення від сказу виконується
починаючи з 3-х місячного віку.
Далі щорічно в один і той же час

усі щеплення, включаючи щеплення від сказу.

За 10 днів до щеплення необхідно виконати дегельмінтизацію та обробити собаку від бліх.

Щеплення кішкам

Навіть якщо кішка веде суто домашній спосіб життя, не виходить на прогулянки і не спілкується з іншими тваринами, їй необхідно робити щеплення. Інфекція може потрапити до будинку навіть на підошві взуття, адже віруси практично всюдисущі, а вулицею ходить багато тварин без щеплень, у тому числі бродячих, які часто є переносниками різних захворювань. Разом з їх виділеннями (слина, сеча, фекалії), збудники хвороб потрапляють у ґрунт, а потім на взутті до будинку.

 

Терміни вакцинації котів:

  1. Перша вакцинація у віці щонайменше 12 тижнів.
  2. Друга вакцинація (ревакцинація) через 3-4 тижні після першої, одночасно тваринам, які гуляють на вулиці робиться щеплення від сказу.
  3. Далі прищеплювати кішку необхідно щорічно одночасно і без ревакцинації.

Не рекомендується щепити кошенят у період зміни зубів: 4-7 міс.

Графік вакцинації котів
12 тижнів панлейкопенія
(чумка кішок)
вірусний ринотрахеїт
(герпевірус)
кальцивіроз
хламідіоз
Ревакцинація

через 3-4 тижні після першого щеплення

Ті ж щеплення, що й у перши 12 тижнів, плюс щеплення від сказу для тварин, які гуляють на вулиці
Далі щорічно в один і той же час. панлейкопенія
(чумка кішок)
вірусний ринотрахеїт
(герпевірус)
кальцивіроз
хламідіоз
сказ
За 10 днів до щеплення необхідно виконати дегельмінтизацію та обробити собаку від бліх.

Щеплення декоративним кроликам

Декоративні кролики потребують щеплення, оскільки вирусну інфекцію можна принести додому з травою, сіном, взуттям тощо. Животне може захворіти від укусів насекомих (кліщі, комарі і т.д.).

Для кроликів дуже небезпечні міксоматоз та вірусне геморагічне захворювання. Також іноді прищеплюють від пастерельозу. Існують як комплексні, так і окремі вакцини від цих захворювань. Якщо ви плануєте відвідування виставок або відправлення тварини на перетримку, то потрібно щеплення від сказу. У домашніх умовах щеплювати від сказу не потрібно, оскільки немає ризику, що тварина буде укушена носієм цього захворювання.

При вакцинації стимулюється вироблення антитіл до конкретних хвороб, і кролики отримують імунітет проти цих захворювань.

Міксоматоз

Перше щеплення необхідно робити не раніше 3-х місячного віку при вазі тварини понад 500 гр. Вакцинацію кроликів не можна проводити під час їхньої вагітності чи хвороби. Ревакцинацію слід проводити кожні 6 місяців. Щоб вакцинація була ефективною, необхідно вводити вакцину під шкіру.

Вірусна геморрагічна хвороба (VHD)

Вакцинацію можна проводити, починаючи з 12-14-тижневого віку. Вакцинація є безпечною для вагітних кроликів і дає дуже добрий результат. Ревакцинацію необхідно проводити кожних 12 місяців, щоб забезпечити постійний захист.
Щеплення можна робити тільки здоровій тварині, тому радимо довірити огляд тварини до щеплення та виконання щеплення ветеринарному лікарю.

За 10-14 днів до вакцинації слід обов’язково провести профілактичну дегельмінтизацію (прогнати глистів).
Після вакцинації кролик обов’язково має побути на карантині 2-3 тижні.